Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
8 postów 76 komentarzy

neon duch

Marx 8888 - ex-admin

Znaki zapytania.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że to, co napiszę nie jest powodowane jakąkolwiek nienawiścią lub innymi złymi przesłankami.

 

Znaki zapytania. Ostatnio zajmujemy się opracowaniem tematu MBP ( Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego). W trakcie zbierania materiałów pojawiły się pewne znaki zapytania, które ciężko wyjaśnić logicznie. W efekcie postanowiłem podzielić się nimi z wami. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że to, co napiszę nie jest powodowane jakąkolwiek nienawiścią lub innymi złymi przesłankami. Wpis ten powstaje, dlatego że pewne fakty ciężko wyjaśnić logicznie i tu może koś z was znajdzie jakieś logiczne rozwiązanie. Problem zaczyna się już w roku, 1944 czyli w trakcie częściowego „wyzwalania” Polski.

 W tym czasie tworzona jest PPR oraz aparat bezpieczeństwa. Jak wszyscy wiemy w trakcie wojny hitlerowcy wymordowali prawie całą ludność pochodzenia żydowskiego zamieszkałą na terenie Polski. Zaraz po wojnie ( jak twierdzą niektórzy historycy) nastąpiły pogromy ludności żydowskiej ( np. kielecki), co z kolei spowodowało masowe ucieczki tej ludności na zachód. Do tego dochodzi czystka w aparacie bezpieczeństwa z 1953 i 1956 roku oraz masowy eksodus żydów 1968 roku. I tu pojawia się problem. Z dostępnych nam materiałów wynika, że hitlerowcy zredukowali ludność żydowską w Polsce niemal do zera. Jednocześnie z oficjalnych statystyk wynika, że w kadrze kierowniczej RBP/MBP w latach 1944–1954 pracowało 37,1% żydów zaś w latach 1954–1956 było ich 34,5%.

 

 Oczywiście ktoś może argumentować, że byli to rosyjscy obywatele zatrudnieni w polskiej bezpiece. Niestety ta grupa w statystykach została wydzielona. W latach 1944–1954 oficerowie sowieccy stanowili 10,2% zaś po śmierci Stalina grupa ta zmalała do 4,8%. Dane te zostały ustalone na podstawie analizy akt osobowych funkcjonariuszy i potwierdzone przez IPN.

 

 O obecności Żydów i osób pochodzenia żydowskiego w MBP pisał także Nikołaj Seliwanowski, doradca NKWD przy MBP, w swoim raporcie do Berii z 20 października 1945 r. „W Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego pracuje 18,7% Żydów, 50% stanowisk kierowniczych zajmują Żydzi. W I Departamencie tego Ministerstwa pracuje 27% Żydów. Zajmują oni wszystkie stanowiska kierownicze. W Wydziale Personalnym – 23% Żydów. W Wydziale ds. Funkcjonariuszy (inspekcja specjalna) – 33,3[%] Żydów, wszyscy zajmują odpowiedzialne stanowiska. W Wydziale Sanitarnym MBP – 49,1[%] Żydów, w Wydziale Finansowym – 29,9[%] Żydów” Po dojściu w 1956 roku do władzy Gomułki i w związku z ucieczką na zachód Józefa Światło (Izaak Fleischfarb) nastąpiła czystka ( Komisja Mazura) a w jej efekcie wielu oficerów pochodzenia żydowskiego opuściło kraj. Mimo tego w partii istniała frakcja puławska, która w większości składała się z żydów. W 1968 roku Gomułka wraz z Moczarem przeprowadzili masową wywózkę żydów z Polski, co zakończyło istnienie frakcji puławskiej, której przedstawiciele mimo to zdołali zająć szereg ważnych stanowisk w aparacie budowanym przez Gierka.

 

 I teraz pojawiają się pytania. Jak mniejszość, która została wymordowana zdołała przejąć praktycznie władzę w aparacie bezpieczeństwa? Jakim sposobem frakcja puławska utrzymywała się u władzy skoro po ucieczce Józefa Światło ( w listopadzie 1953) przeprowadzono czystkę, którą powtórzono w 1956 roku? Kogo masowo deportowano z Polski 1968 roku skoro w czasie wojny wszystkich wymordowano a reszta wyjechała z Polski z powodu pogromów, czystek i ksenofobii? Czy ktoś z was ma odpowiedź na te pytania?

KOMENTARZE

 • Manipulowanie historycznymi faktami w doraźnych celach propagandowych
  skutkuje tym że traci się orientacje w najbardziej elementarnych sprawach.
  W pierwszych miesiącach wojny z terytorium Polski wywieziono (ewakuowano) około 600.000 Żydów.Są opinie że więcej.Różnice w szacunkach wynikają z tego że jedni liczą "terytorium Polski" na dzień 1 IX 39 a inni po 17 IX 39.
  Fakt ten albo się przemilcza albo "zaciemnia" po to aby owi ewakuowani mogli być zaliczeni do liczby Polaków karnie wywiezionych do "sowieckich łagrow" co oczywiście jest nieprawdą a już na pewno przesadą.
  "Nienagłaśnianie" służy również mitowi że po 1945 r Polskę okupowali "sowieccy żydzi" którzy tu przybyli wraz z armią czerwoną.

  za wikipedią // Według ewidencji ambasady RP Żydzi stanowili blisko 40% obywateli polskich przebywających na terytorium ZSRR//
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_%C5%BByd%C3%B3w_w_Polsce

  https://www.salon24.pl/u/pinkpantherii/847238,migracje-oraz-ewakuacje-zydow-podczas-ii-wojny-swiatowej-w-europie

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D0%B1%D0%B5%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D1%86%D1%8B_%D0%BE%D1%82_%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B0
 • @ikulalibal 12:37:45
  Masz rację co do faktów. Mam jednak małe ale. Zauważ że deportacje z terenów Polski to głównie kresy wschodnie. Biorąc pod uwagę to że np. UPA wymordowała ponad 60 tys żydów to z opisanych przez Ciebie liczb wynikałoby że kresy zamieszkiwali sami żydzi oraz to że większość z nich wyjechała do Stalina by później wrócić do Polski i tworzyć PPR i MBP. To rozwiązanie jest jak dla mnie zbyt proste.
 • @Marx 8888 12:52:15
  //UPA wymordowała ponad 60 tys żydów //

  Polskich czy tak wogole Żydów ? Bo jeśli idzie o "wogole" to bardzo być może że tylu wymordowała jako że (jak wynika z opisu wikipedycznego) UPA działała również w Transnistr (ze ?) https://pl.wikipedia.org/wiki/Transnistria czyli tak zwanym Naddniestrowiu Nazywali się UPA-Południe czy jakoś tak https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%9F%D0%90-%D0%AE%D0%B3
 • @Marx 8888 12:52:15
  Powszechnie podawana liczba ok. 3 mln zabitych zydow polskich wydaje sie zawyzona-czesc zostala przejeta przez ZSRR we wrzesniu po aneksji wschodniej Polski ,czesc(z okupowanej Polski) uciekla na wschod,a czesc sie ukrywala.
  Wiekszosc wschodnich zydow przetrwala poniewaz nie sluzyla w oddzialach liniowych armi czerwonej a zajmowala sie bezpieczenstwem,sprawiedliwoscia i propaganda i wlasnie te departamenty zostaly opanowane przez nich w Polsce po 1945 roku.
 • @mac 13:35:49
  //Powszechnie podawana liczba ok. 3 mln zabitych zydow polskich wydaje sie zawyzona //

  Niestety sytuacji tej sprzyja administracyjny bałagan II RP .W efekcie wszelkie statystyki są robione "na oko".Nikt nie wie ilu w II RP mieszkało obywateli pochodzenia żydowskiego.To znaczy wiemy ale w przybliżeniu.
  Ilu Żydów zostało do Polski deportowanych po anszlusie Austrii?
  Ilu Żydów emigrowało do Polski po ustawach norymberskich (1935 ) ?
  Niemieckie dane mówią że 150.000 ale przecież nie całe 150.000 przyjechało do Polski.Chyba.Ale dokładnie nie wiadomo.
 • @ikulalibal 13:30:16
  W dokumentach dotyczących Rzezi Wołyńskiej podaje się że po za Polakami eksterminacji podlegali też obywatele narodowości żydowskiej i tu pojawia się liczba 60 tys. Trudno mi się do tej liczby ustosunkować ponieważ akurat tym nigdy się nie interesowałem.
 • @mac 13:35:49
  I to by tłumaczyło nad reprezentowanie tej narodowości w organach MBP oraz tzw Informacji Wojskowej
 • @Marx 8888 14:28:09
  //że po za Polakami eksterminacji podlegali też obywatele narodowości żydowskiej i tu pojawia się liczba 60 tys.//

  No to ja już nic nie rozumiem.To znaczy rozumiem że podawana przez "oficjalne czynniki" łączna (polskich +żydowskich + innych) liczba ofiar 60 tyś https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_wo%C5%82y%C5%84ska
  jest powodem sporu środowisk kresowych z (nazwijmy to ) z polskimi rządami .
 • Bardzo ważne pytanie.
  Swego czasu pisałem o możliwej przyczynie zamilczenia wyników badań genotypu ludzkiego.
  Też dziwnym wydało się "zniknięcie" efektów pracy rzeszy naukowców.
  Tak i tu nadreprezentacja jednej nacji wydaje się dziwna.
  Lecz czy prawdziwa do końca?
  Jakie pojęcie dziś możemy mieć o wszystkich konsekwencjach zakończenia drugiej wojny?
  Czy nie widać u nas skłonności do upraszczania oraz patrzenia przez dzisiejszą optykę?
  Sam przez lata nie rozumiałem jak mój dziadek z pochodzenia Niemiec i jednocześnie zajadły antykomunista zaraz po wojnie mógł wyjeżdżać co rusz z KBW na akcje przeciwko OUN.
  Dopiero niedawno ustaliliśmy całą sekwencję dramatycznych wydarzeń wojennych które rzuciły go do sowieckiej armii skąd wrócił dopiero pod koniec lat 40-tych.
  Gdy osiadł w rodzinnym miasteczku żony, założył mały zakład usługowy.
  Miejscowi komuniści próbowali go zlikwidować jako wrednego kapitalistę i w dodatku z "polskich panów".
  Nam nie mieściło się w głowach jak udało mu się przetrwać mimo wyrażanych głośno poglądów. I jak to pogodzić z jeżdżeniem na rajdy przeciw banderowcom razem z niewiele lepszymi od nich.
  Nie będę dalej wchodził w sagi rodzinne. To bez sensu. My dziś nie mamy odpowiedniej optyki i odpowiedniego bagażu przeżyć.
  I całe szczęście. Mam kolegę, byłego wojskowego po odsiadce a potem po LE. On ma odpowiednią optykę i bagaż przejść.
  Ale to wrak, człowiek ze zwichrowaną psyche i w dodatku nosiciel malarii.
  To tak jakby najważniejszą kwalifikacją dla dobrego dziennikarza był alkoholizm...
  A chyba nie takich kwalifikacji tu potrzebujemy.
 • @Marx 8888
  W 1931, zgodnie z danymi ze spisu ludności, II RP zamieszkiwało 3113,9 tys. Po wybuchu wojny 1.8 mln wyemigrowało do sowietów. To sowieckie dane.
 • @brian 15:11:22
  Nie jest moim celem narzucanie komuś określonej "optyki". Gdybym chciał to zrobić to najprostszym rozwiązaniem byłoby wymienienie tu nazwisk które zna każdy ale w zestawieniu robią zaiste wrażenie. Odnoszę się dlatego do suchych liczb. Bez epatowania lub ocen.. Faktycznie rzeczywistości z lat 50-tych mało kto pamięta. Właśnie z tego powodu ważne jest ustalenie faktów. Za parę lat nie będzie miał kto to zrobić. Zauważ jednak proszę że "druga strona" nie ma z faktami problemu. Ustala je według własnego bieżącego zapotrzebowania. Nikt nie neguje Holokaustu ale mroczne lata naszej historii są pomijane milczeniem. Była wojna a później .....co się stało? Nawet Rosjanie w jakiś sposób starają się ( oczywiście bez przesady) rozliczyć epokę stalinowską. U nas to temat tabu. Czasami mam wrażenie że okres ten poprzez różne koligacje i układy jest zbyt związany z naszą obecną rzeczywistością by go solidnie przeanalizować. Lecz jeśli tego nie zrobimy to nigdy nie zrozumiemy naszej przeszłości. Czy bez tego będziemy w stanie spojrzeć obiektywnie na naszą przyszłość?
 • @kula Lis 67 15:17:50
  Słusznie napisałeś!!! Wyemigrowało.
 • @Marx 8888 15:41:30
  Jednym z kanonow prawdy historycznej zydow jest hagada,czyli prawda stanowiona(wymyslona) przez grona religijno-polityczne.Liczby 6 mln zydow usmierconych w czasie 2 WS i 3 mln zydow polskich sa watkami tej hagady a negowanie ich moze powodowac oskarzenie o rewizjonizm a nawet antysemityzm.
 • @mac 16:15:29
  Wniosek: pilnie potrzebujemy własnej hagady i to podbudowanej solidnie naukowo. Najlepiej coś w związku z naszą haplogrupą.
 • Jews in the Management of the UB: Stereotype or Reality?
  Krzysztof Szwagrzyk, OBEP Wrocław

  Jews in the Management of the UB: Stereotype or Reality?

  http://www.kevinmacdonald.net/szwagrzyk.htm
 • @mac 16:15:29
  Oczywiście.
  „Jak mniejszość, która została wymordowana zdołała przejąć praktycznie władzę w aparacie bezpieczeństwa?”
  Po prostu ta mniejszość nie została wymordowana. Cudów nie ma.
  Należałoby zadać pytanie: Ilu żydów ma żydowskie imiona i nazwiska? Jeśli ukrywają się teraz, czy nie robili tego wcześniej?
  Jak dokładne są statystyki przed- i powojenne, polskie i żydowskie?
  Jakimi liczbami są te wymienione przez Autora procenty żydów w aparacie państwowym?
  Przykład, jak żydzi przedstawiają swoją „prawdę”.
  Żydowska hagada jest nadmuchana do nieprzytomnych rozmiarów. Jak się ostatnio przekonałam śledząc jakąś dyskusję, żydzi całą ll wojnę światową określają jako holokaust. „Jestem ofiarą holokaustu”. Facet był w obozie, przeżył obóz koncentracyjny? Nie, on obozu na oczy nie widział. Wyjechał z rodzicami, ukrywali się, czyli mieszkali, w czasie wojny u ciotki. Przeżył wojnę bez szwanku, on i jego rodzice. Nie był na froncie, nie był w obozie koncentracyjnym, nie był w partyzantce, po prostu żył w czasie wojny. Na dodatek, jako dziecko być może niewiele z tej wojny w ogóle zrozumiał i zauważył. Wielu Polaków w czasie wojny też musiało mieszkać kątem u krewnych, ale nie mówią o sobie, ze przeżyli holokaust. Tak żydzi tworzą swoje mity wiecznych ofiar, które sprzedają całemu światu.
 • @
  //Jak wszyscy wiemy w trakcie wojny hitlerowcy wymordowali prawie całą ludność pochodzenia żydowskiego zamieszkałą na terenie Polski.//  Holomici wszystkich krajów, (wy) łączcie się!
 • @
  Monika Schaefer, obywatelka Kanady, skazana na więzienie w Niemczech.

  https://i.cbc.ca/1.3679930.1530999397!/fileImage/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/16x9_780/monika-schaefer-believes-holocaust-was-a-lie.jpg

  https://www.cbc.ca/news/canada/edmonton/canada-should-help-holocaust-denier-monika-schaefer-1.4750063
 • @Marx 8888 15:43:13
  Jak zgotowano krzyż Narodowi Polskiemu https://wolna-polska.pl/jak-zgotowano-krzyz-narodowi-polskiemu
 • @Marx 8888 15:43:13
  Egzorcyzmy wokół żydokomuny https://wolna-polska.pl/wiadomosci/egzorcyzmy-wokol-zydokomuny-2012-04
 • @Marx 8888 15:43:13
  Naród wyklęty przez męty. Henryk Pająk https://wolna-polska.pl/wiadomosci/narod-wyklety-przez-mety-henryk-pajak-2016-01
 • @Marx 8888 15:43:13
  POLSKA POMOC NOWO POWSTAJĄCEMU IZRAELOWI https://wolna-polska.pl/wiadomosci/polska-pomoc-nowo-powstajacemu-izraelowi-3-2012-06
 • @Marx 8888 15:43:13
  Knesset w Krakowie i sprzedawczyki
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/knesset-krakowie-sprzedawczyki-2014-01
 • @Marx 8888 15:43:13
  Fala represji: Żydzi wyrzucają z pracy i dają wyroki w Białymstoku https://wolna-polska.pl/wiadomosci/fala-represji-zydzi-wyrzucaja-pracy-daja-wyroki-bialymstoku-2014-09
 • @Marx 8888 15:43:13
  R. Dmowski. Dlaczego tak znienawidzony przez Żydów? https://wolna-polska.pl/wiadomosci/r-dmowski-dlaczego-znienawidzony-zydow-2016-11
 • @Marx 8888 15:43:13
  https://wolna-polska.pl/?s=EMIGRACJA+POLSKICH+%C5%BBYD%C3%93W
 • @Marx 8888 15:43:13
  https://wolna-polska.pl/page/2?s=EMIGRACJA+POLSKICH+%C5%BBYD%C3%93W

  Żydzi a rewolucja rosyjska


  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/02/a1015.jpg

  Elitą bolszewików byli rewolucjoniści pochodzący z narodu żydowskiego zamieszkującego Rosję. Również inne odłamy rewolucjonistów były kierowane przez Żydów. Żydzi rosyjscy w dążeniu do zdobycia władzy w Rosji byli popierani przez całą światową społeczność żydowską. Ciekawy jest proces prowadzący do przekształcenia ofiar trwających wieki prześladowań w przywódców rewolucji i katów ofiar rewolucji. Opisuję ten proces poniżej.

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydzi-a-rewolucja-rosyjska-2016-02
 • @Marx 8888 15:43:13
  Jędrzej Giertych : Kulisy Powstania Listopadowego https://wolna-polska.pl/wiadomosci/jedrzej-giertych-kulisy-powstania-listopadowego-2015-11
 • @Marx 8888 15:43:13
  https://wolna-polska.pl/page/4?s=EMIGRACJA+POLSKICH+%C5%BBYD%C3%93W
 • @Marx 8888 15:43:13
  Zbrodnicze Plemię

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/12/a4.jpg


  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zbrodnicze-plemie-jan-polak-2-2013-12
 • @Marx 8888 15:43:13
  Żydzi a Powstanie Styczniowe i jego planowo antypolski wymiar. Rola etnicznych Żydów w rozpętaniu Powstania Styczniowego – przedmowa

  Wszystkie spiski mają swoich mocodawców i swoją agenturę. Polska tradycja spiskowo-opozycyjno-powstańczo-niepodległościowa jest najdłuższa w Europie wśród tradycji krwawych i wyniszczających naród. O absrdalności militarno-politycznej powstań i spustoszeniach wynikłych z ich rozpętania pisało wielu historyków, pisał i twórca polskiego nacjonalizmu R. Dmowski. Jednym z najciekawszych – i zupełnie przemilczanych od dziesięcioleci – opracowań na temat Powstania Styczniowego, jego genezy i skutków społeczno-politycznych jest “Rola neofitów w dziejach Polski” Stanisława Didier.

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydzi-a-powstanie-styczniowe-i-jego-planowo-antypolski-wymiar-2013-01
 • @Marx 8888 15:43:13
  Przeczytaj również:
  Powstanie Styczniowe – chybiony patriotyzm i spustoszenia w świadomości narodowej współczesnych Polaków
  Leszek Szcześniak, Judeopolonia – żydowskie państwo w państwie polskim

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydzi-a-powstanie-styczniowe-i-jego-planowo-antypolski-wymiar-2013-01
 • @kula Lis 67 19:52:25
  25 VII 44 w Chełmie komuniści rozpoczynają formowanie Resortu Bezpieczeństwa Publicznego.
  ZBRODNICZEJ organizacji która zajmowała się mordowaniem Polaków w latach 1944-89.
  Na czele UB-eckiej forpoczty staje...syn rzeźnika...Menasze Grinszpan.

  https://pbs.twimg.com/media/Di9oPr-XcAE0m_A.jpg
 • @Husky 19:55:40
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/05/a99-1.jpg
 • @Husky 19:55:40
  Gdy rządzą ofiary

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/01/a3.gif

  Gdy rządzą ofiary to unikalny zbiór 2000 stron danych, zawierający około 10 tys. cytatów z około 4 tys. źródeł bibliograficznych (117 stron źródeł, głównie ze środków masowego przekazu, książek naukowych oraz etnicznych żydowskich źródeł medialnych) omawiających żydowską rzeczywistość.
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/gdy-rzadza-ofiary-2015-01
 • @Husky 19:55:40
  Judeopolonia – Paradissus Judeaorum

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/07/a3.png


  Termin „Judeopolonia” wiąże się z próbą utworzenia na ziemiach zaboru rosyjskiego w czasie I wojny światowej politycznego tworu, podporządkowanego Niemcom, w ramach zamierzonego przez nich tworzenia Mitteleuropy. Stanowić on miał państwo satelickie Niemiec, które na stałe rozczłonkowałoby i odizolowało ludność polską zaboru rosyjskiego od Polaków w powiększonym zaborze niemieckim i austriackim oraz uniemożliwiłoby definitywnie odrodzenie się niepodległej Polski. Projekt takiego państwa buforowego (Pufferstaat) zgłosił władzom niemieckim powstały we wrześniu 1914 r. w Berlinie Niemiecki Komitet Wyzwolenia Żydów Rosyjskich (Deutsches Komitee zur Befreiung der Russischen Juden, zwany często Komitee zur Befreiung der Ostjuden). W skład tego państwa, leżącego między Bałtykiem a Morzem Czarnym, weszłoby około 6 milionów Żydów z ziem polskich i Rosji, którzy obok l ,8 miliona Niemców byliby najbardziej uprzywilejowaną warstwą ludności.

  http://www.eioba.pl/files/user31959/a196571/judeopolonia-1914-pl.png


  Oprócz tego w Judeopolonii byłoby około 8 milionów Polaków, 5-6 milionów Ukraińców, 4 miliony Białorusinów oraz około 3,5 miliona Litwinów i Łotyszów -również pozbawionych własnej państwowości. Pierwotna forma tego projektu została przekreślona Aktem Listopadowym (5 XI 1916) powołującym Królestwo Polskie pod patronatem cesarzy Niemiec i Austro-Węgier. Jednak aż do czasu zakończenia wojny polsko-bolszewickiej (18 X 1920) trwały próby jego realizacji w odmiennych formach.

  ODRODZENIE IZRAELA

  Emancypacja Żydów, jaka nastąpiła w Europie w XIX wieku rozbudziła wśród nich nowe idee polityczne, pośród których jedną z najważniejszych był niewątpliwie syjonizm. Głosił on, iż Żydzi w diasporze są narodem jak inne, a nie tylko wspólnotą wyznaniową. Podobną tezę głosiły też i inne ugrupowania, ale syjoniści widzieli rozwiązanie tzw. kwestii żydowskiej poprzez utworzenie własnego państwa – „żydowskiej siedziby narodowej” w Palestynie. W tym celu zalecali masową emigrację do tej ziemi – aliję, ze wszystkich krajów diaspory. Uważali też, iż taka działalność zahamuje procesy asymilacyjne mniejszości żydowskiej w poszczególnych krajach.

  Do prekursorów syjonizmu należał niezaprzeczalnie urodzony w Lesznie Wielkopolskim, późniejszy rabin Torunia – Cwi Hirsch Kalischer, który zwrócił się do frankfurckich Rotszyldów o fundusze na wykupienie od Arabów Erec Israel (Kraju Izraela) lub przynajmniej samej Jerozolimy, by rozpocząć tam zwarte osadnictwo żydowskie. Rabin Juda Akalai z Semlin koło Belgradu rozwinął natomiast koncepcję, że tworzone w Palestynie osadnictwo stanowić może model powszechnego działania Żydów z całego świata jako jednego narodu, którego językiem byłby uwspółcześniony hebrajski, a ojczyzną- Palestyna, jako przyszłe królestwo Mesjasza, którego przyjścia spodziewał się niemal każdej godziny. Prekursorem syjonizmu był także Moses Hess, autor wydanej w 1862 r. książki „Rom und Jerusalem”. Pochodził on z ziem polskich (w beletrystyce łączono go nawet z Powstaniem Styczniowym), ale pisał po niemiecku, bo język ten był wówczas głównym językiem żydowskim. Hess przedstawił w swej książce obraz żydowskiego państwa narodowego, które rozwiązałoby dwa skrajne problemy: uniknięcie całkowitej asymilacji, zalecanej przez ideologów żydowskiego oświecenia, oraz kompletne ignorowanie świata zewnętrznego przez ortodoksów. Dzięki stworzonemu przez siebie państwu Żydzi – odrzucając zarówno „przesądy” chrześcijaństwa, jak orientalizm islamu – mogliby rzeczywiście stać się politycznym światłem dla pogan. Podobne poglądy reprezentowali: Dawid Baer Gordon z Wilna oraz Perec Smolenskin i Leo Pisker z Rosji. Za głównego jednak twórcę syjonizmu uważa się – mylnie – wiedeńskiego dziennikarza Teodora Herzla (l860-1904), który w 1896 r. wydał rozprawę pt. „Der Judenstaat” („Państwo żydowskie”), będącą jakby manifestem syjonizmu. Przeświadczenie o realności stworzenia państwa żydowskiego opierał on na wierze w potęgę Żydów i na bezradności ich wrogów. Pisał:

  „(…) Nie można właściwie nic skutecznego przeciw nam uczynić. Na dole proletaryzujemy się na wywrotowców, tworzymy podoficerów wszystkich rewolucyjnych partii, a równocześnie ku górze wzrasta nasza straszna potęga pieniądza (…)”

  (T. Herzl, „Der Judenstaat”, Neue Auflage, w: S. Trzeciak, „Mesjanizm a kwestia żydowska”, s. 229).Jednak idee Herzla wywoływały wśród Żydów więcej sprzeciwów niż pochwał, we Wschodniej Europie wśród ortodoksów i socjalistów, w Zachodniej zaś wśród zwolenników oświecenia i asymilacji. Od roku 1897 poczynając odbyło się kilka spotkań zwolenników syjonizmu w Bazylei i Londynie, zwanych kongresami, w toku których wypracowywano metody realizacji tej idei. Niezależnie jednak od traktowania przez wielu Żydów propozycji Herzla jako utopii, miały one wielki wpływ na kształtowanie się nowej mentalności żydowskiej. W całej Europie niemal wytworzył się prąd narodowy i Żydzi zaczęli traktować siebie jako jeden naród, rozdzielony tylko diasporą. Szybko też idea ta znalazła poparcie wśród żydowskich publicystów, polityków i działaczy społecznych i tylko nieliczni odnosili się do niej sceptycznie. Całość pod linkiem https://wolna-polska.pl/wiadomosci/judeopolonia-paradissus-judeaorum-2013-07
 • @Husky 19:55:40
  Koszerne bezpieczeństwo Ojczyzny Lechitów

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/08/a230-e1408370660551.jpg

  Amerykanie mają prawo do tolerowania żydów (to mimo wymownego proroctwa Beniamina Franklina napisanego 200 lat temu) i dlatego WTC 11 września może być im jakoś „wybaczone”. Japończycy mają prawo do tolerowania żydów i dlatego Fukushima może być im „wybaczona”. Nawet Rosjanie maja prawo do tolerowania żydów, a to z tego względu, że chociaż ponieśli najcięższe starty ludzkie – ludzi rasy białej – z rąk żydów to okres tej żydowskiej rzeźni na Rosjanach trwał relatywnie krótko, bo zaledwie jakieś 20 lat, a więc ich społeczność nie miała czasu na narodową refleksję, bo sam Sołżenicyn, to przecież jeszcze nie wszystko, wiec i Rosjanom „wybaczyć” można łatwo.
  Można by tak jeszcze wyliczać jeszcze inne narody europejskie, które „maja prawo” do tolerowania żydów, lista mogłaby być długa, ale na tej liście nigdy nie mogliby się znaleźć Lechici. Lechici nie maja prawa do niewiedzy o zbrodniczym charakterze żydów, jako społeczności.

  Dlaczego?

  To z prostego powodu, że zbrodnie żydowskie na Lechitach są znane i opisane od kilkuset lat i nic tu nie może być ani niespodzianką, ani zaskoczeniem.

  Nie można, zatem– bezkarnie dla Lechitów – tolerować żydów, ich roli w życiu społecznym i politycznym jak to ma miejsce w Lechitji z jej przerażającym tempem galopującego apartheidu. Czyli, nie można oczekiwać dobrobytu i demokracji, bo rzeczywiście otrzyma się nędzę i terror getta palestyńskiego w Lechitji – otrzyma się to, na co się samemu zasłużyło (dopuściło) – inaczej być nie może.

  A zbrodnie żydowskie są Lechitom kronikarsko znane już od okresu Bolesława Pobożnego. To przez rozpoznane i omówione w licznej literaturze żydowskie uczynki: morderstwa na niewygodnych, porwania i handel niewolnikami, lichwę, mordy rytualne, spiski z sułtanami, spiski z Prusakami, wielkie kradzieże złota i jego wywóz poza granicę, demoralizację kobiet i młodzieży, napaść bolszewicką 17 września i terror wtedy powstały (z Katyniem włącznie). Terror ten nigdy nie ustał, zaowocował po wojnie 20 milionami aborcji na Lechitach, zburzeniem infrastruktury gospodarczej i totalnym oszustwem zadłużenia. Terror ten właśnie nabiera nowego tempa oraz nowego wymiaru, a polega on na opanowaniu wszelkich instytucji państwowych i samorządowych przez żydowskie służby bezpieczeństwa, które zostały wytrenowane w Izraelu i są ukierunkowane na wprowadzenie totalnej kontroli w Lechitji z planowanym późniejszym terrorem na miarę tego jak ten w Palestynie. Celem tego wszystkiego jest żydowska kolonializacja Lechitji, porzucenie Izraela w Palestynie, gdyż okazał on się nieporozumieniem, bo żydzi nie są Żydami.

  Kiedy zatem jesteśmy tak obciążeni tą straszną zaszłością historyczną, która sprawiła to, że nasz naród jest tylko – co najwyżej – w połowie tak liczny jak być powinien w sytuacji, gdybyśmy byli wolni od żydów, które to zniewolenie można też opisać (wyliczyć) ilościami skradzionych nam setek ton złota lub kosztami wojen, jakie żydzi– przez wieki całe – ściągali na miasta i wsie Lechitów. To budzić musi poważny niepokój z powodu braku jakiejkolwiek refleksji u Lechitów, która mogłaby być zaczynem do jakiegoś racjonalnego i odpowiedzialnego myślenia o naszych własnych sprawach narodowych, próbą dźwignięcia Narodu z tego strasznego upadku.

  A przeraża już wszechobecność organizacji żydowskiej Krav Maga w Lechitji, która faktycznie już od dawna ma pod swą kontrolą wszystkie służby w państwie; celne, bezpieczeństwa, skarbowe, graniczne, wojskowe, etc. Kontrola bierna (totalne monitorowanie wszystkiego tego, co się tylko rusza), aktywne sterowanie wydarzeniami zmusza nas do zastanowienia się o roli, jaką żydzi odegrali w najbardziej dramatycznych wydarzeniach ostatnich kilku lat. W tym aspekcie zachodzą proste pytania o to, jaką to rolę odegrali żydzi w Polsce we współpracy ze służbami żydów z Izraela w:

  – zamachu na samolot CASA, Mirosławiec.

  – zamachu warszawskim 10 kwietnia 2010 roku.

  A zatrzymując się jedynie na Okęciu, zawężając krąg naszych dociekań, pytamy:

  Czy to służby Krav Maga kontrolowały zapisy kamer na Warszawa-Okęcie w dniach 09/10 kwietnia 2010 roku, czy to służby Krav Maga kontrolowały zasilanie prądowe w okolicach Okęcia tak, że tego zasilania zabrakło? Czy one kontrolowały Internet MSZ-u?

  Czy to ci dzielni chłopcy i dziewczyny Krav Maga, tak świetnie wytrenowani w atakowaniu nożem, kopnięciem w krocze, czy wydłubywaniu oczu u zaatakowanego, pomagali Delegatom do Katynia „dojechać” na Okęcie?

  Bo czy w przypadku zagrożenia terrorystycznego – w tygodniu odlotu do Katynia – była alternatywa wyboru innych służb ochronnych, niż Krav Maga– tak ochrony Prezydenta, generalicji jak i też prostej Anny Walentynowicz – bo która to alternatywna organizacja mogłaby konkurować z Krav Maga? Seminarium Krav Maga inaugurujące szkolenia dla policji i innych służb specjalistycznych, prowadzone przez Instytut Krav Maga oraz International Institute of Antiterrorism and Close Protection otworzył Ambasador Izraela w Polsce, prof. Szewach Weiss (na zdjęciu siedzi pomiędzy Tomaszem Adamczykiem a płk Ryszardem Rogowskim). W szkoleniu udział wzięło ponad 80 oficerów i instruktorów elitarnych jednostek specjalnych z całej Polski. Linki w źródle na stronie Gazety Warszawskiej.
  Czy decydenci z ABW, CBA, BOR, etc, byliby w stanie znaleźć – do ochrony tego trudnego przedsięwzięcia – kogoś lepszego niż Krav Maga?

  Z całą pewnością „decydenci katyńscy” nie mogliby dać kogoś innego, lepszego niż Krav Maga. Gdyby do ochrony wydarzeń „katyńskiego tygodnia” wybrano inne służby niż kontrolowane przez Krav Maga – byłby to surowy błąd – wybór musiał paść na tę firmę z Izraela (tzn. „krajową”, a będącą pod kontrolą Krav Maga) jako najlepszą.

  Aby prosto i szybko dać czytelnikowi jakieś proste uzasadnienie, co do braku alternatywy, wyboru spójrzmy tylko poniżej na te obrazki, symbole, nazwy, etc, od których aż się roi w Internecie, tu wybrane tak na „chybił trafił”, a sytuacja z „ochroną” Delegacji do Katynia będzie dla wszystkich jasna i wywody mąciwody Macierewicza o „zamachu w Smoleńsku” lub wybuchach nie są już nikomu do niczego potrzebne.

  Wracając zaś do początku – „prawa do tolerancji” – główne figury „Delegacji Katyńskiej”, jako elita władzy państwowej odegrały jak najgorszą rolę w tej istnej paranoi tolerancji i niefrasobliwości i Pan Bóg ich za to przykładnie ukarał. Byli to bowiem bluźnierczy szermierze Praw Bożych (nie rzucaj pereł przed wieprze), którzy wolność unikalnie nadaną człowiekowi przez Pana Boga wydali na pastwę wrogów rodzaju ludzkiego. I Pan Bóg nie pozostawił tego bez odpowiedzi.

  Wolność jest szczególnym darem Boga wlana w serce i ciało człowieka. Wolność trzeba czcić i szanować, jako Dar Boży i nie wolno tą wolnością pomiatać samemu lub co gorsza oddawać w ręce obcych. Trzeba to nie tylko wiedzieć i pamiętać, ale i praktykować.

  Polacy nie maja prawa do tolerowania żydów, Pan Bóg tego nie pozwala, a miara już dawno się przelała i to jest widoczne nawet dla słabego umysłu. Przekonała się o tym Delegacja do Katynia, oby jednak Miłościwy Pan Bóg nie rzucił takiej kary na Ród Lechicki jako całość.

  Modlitwa papieża Leona XIII (tu przytoczona w intencji obrony Lechitow i Lachji przed żydami):

  Święty Michale Archaniele,

  wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

  Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

  a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

  Amen.

  Krzysztof Cierpisz

  Źródło: http://www.gazetawarszawska.com/index.php/pwrtabs-slideshows/zamach-warszawski/204-koszerne-bezpieczenstwo-ojczyzny-lechitow
 • @Husky 19:55:40
  Polska jest jak „Liberty”. Henryk Pająk

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/01/a262.jpg

  „Mówi się” że w obecnej odnowionej wersji żydokomuny pod fałszywą flagą „Trzeciej RP” grasuje około 1 5000 agentów Mossadu. Agentem Mossadu musi być każdy upatrzony Żyd, którego uprzejmie poproszą o przekazywanie informacji z zakresu jego zawodowej działalności i towarzyskich kontaktów. Odmowa jest niebezpieczna jako zdrada racji.
  Tak było w czasach poprzedzających wybuch drugiej wojny światowej, kiedy każdy Niemiec-volksdeutsch udający Polaka musiał być tajnym agentem wywiadu niemieckiego.

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/01/a260.jpg


  Volksdeutsche z Łodzi witają hitlerowskim pozdrowieniem Niem¬ców w 1939 roku. Oprócz nich wkraczających do Łodzi Niemców powitała też delegacja Żydów, na czele z rabinem w ceremonialnym stroju.
  Tradycyjnym rezerwuarem agentury były loże masońskie. WII RP nie mia­no złudzeń – masoneria to forpoczta wywiadów grasująca na kluczowych stano­wiskach, w kluczowych strukturach władzy. Prezydent Mościcki postanowił przeciąć te wrzody w ostatniej chwili – w 1938 roku, kiedy wybuch wojny stał się tylko kwestią czasu.

  Wydał dekret na­kazujący rozwiązanie (delegalizację) wszyst­kich związków wolnomularskich i organiza­cji tajnych:

  Kto bierze udział w związku wolnomularskim lub działalność takiego związku popiera, podlega karze więzienia do lat pięciu i grzywny.

  Art. 3:

  Kto uczestniczy w tajnej działalności zrzeszenia rozwiązanego na podstawie art. 1 ust. (2) lub taką działalność popiera, podlega karze więzienia do lat pięciu i grzywny.

  Tym samym karom podlega, kto bierze udział w związku posia­dającym nieujawnioną organizację hierarchiczną lub odbierającym od swych członków przyrzeczenie bezwzględnej tajemnicy lub bezwzględnego posłuszeństwa.

  Art. 5:

  Minister Spraw Wewnętrznych zarządzi likwidację zrzeszeń wolnomularskich oraz wskaże instytucje, na które przechodzi ich majątek.

  Art. 6 (1):

  Zarządzenie o rozwiązaniu zrzeszenia wydane na podstawie Art 1 ust (2) należy całkowicie do swobodnego uznania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

  (2) Zarządzenie ogłasza się w gazecie rządowej.

  Przejmowanie majątków zdelegalizowanej masonerii dotyczyło jej tajnych archiwów. Wewnętrzne „radary” masonerii w porę uprzedziły ich co się święci i masoni spokojnie zadziuplowali swoje archiwa, listy członków, koresponden­cje, programy. Znurkowali do podziemia, ale dekret prezydenta Mościckiego miał znaczenie historyczne. Szedł śladem innych państw, a historycznie – do delegalizacji masonerii przez carat w 1822 roku1.

  Ludwik Hass (zob. przypis), także autor książki „Masoneria polska XX wieku” (wydawnictwo Kopia, Warszawa 1996 r.) zamieścił listę polskich wolnomularzy. Jest tam śmietanka ważnych urzędników państwowych, członków i założycieli partii (zwłaszcza „socjalistycznych”), naukowców, wykładowców, literatów, publicystów, artystów, ministrów. Znajdujemy tam słynnego guru Żydów – Janusza Korczaka (Henryka Goldmana).

  Gdy hitlerowcy 5 VIII1942 r. zlikwidowali sierociniec żydowski, nie skorzystał z możliwości ukrycia się poza gettem, z dziećmi udał się w transporcie do Treblinki, gdzie zginął (s. 200).
  Rotmistrz Pilecki, który nie miał nic wspólnego z masonerią, dobrowolnie dał się ująć w obławie, aby w Auschwitz założyć konspirację, rozpoznać struktury tego obozu, ustalić nazwiska niemieckich oprawców, ich pomocników, następnie zbiegł z obozu. Po wojnie ten bohaterski czyn rotmistrza Pileckiego, nie mający odpowiednika w czasie całej wojny w okupowanej Europie, został odpowiednio „doceniony” przez tajny kabalistyczny kahał. Rotmistrz Pilecki został zamordowany z wyroku Żydów. Czuwał nad tym Jakub Berman.

  Mini-kahał warszawski do dziś nie może zgodzić się na miejsce pod pomnik Rotmistrza, podczas gdy już po wojnie ulice, szkoły, przedszkola otrzymywały imię Janusza Korczaka. Mord na Rotmistrzu, następnie półwieczna cisza o nim to nic innego, jak ponowne, wielokrotne zabijanie Rotmistrza – konkurenta Kor­czaka. Zabijanie także w Parlamencie Europejskim, w którym nie zdołano uznać Rotmistrza Pileckiego jednym z najwybitniejszych bohaterów drugiej wojny.

  Prezydent Lech Kaczyński (loża Prawo i Sprawiedliwość) uroczyście re­animował („reaktywował”) przedwojenną lożę B’nai B’rith. Przy okazji nazwał decyzję prezydenta I. Mościckiego „niefortunną”.

  B’nai Brith – międzynarodowa loża wyłącznie żydowska, a więc rasistowska a priori (pisałem o niej w kilku książkach), rozsiadła się w ambasadzie Izraela w Warszawie, a potem nieoficjalnie w Muzeum Żydów Polskich. Całość pod linkiem https://wolna-polska.pl/wiadomosci/polska-jest-jak-liberty-henryk-pajak-2016-01
 • @Husky 19:55:40
  Odtajniony raport CIA: „Żydów w polskim rządzie jest tak wielu, że nie zezwala się im na wyjazd, bo nie byłoby ich kim zastąpić”.
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/02/a208.jpg


  Odtajniony raport CIA z 1954 roku mówi o statusie Żydów w PRL. Ukazuje on opinię nieujawnionego źródła na ten temat. Odtajniona została niestety tylko jedna z dwóch stron, ale i na niej można znaleźć ciekawe informacje. „Żydów w polskim rządzie jest tak wielu, że nie zezwala się im na wyjazd do Palestyny, bo nie byłoby ich kim zastąpić. Są wierni władzy komunistycznej, bo broni ich interesów jako mniejszości” – tak wynika z odtajnionej części.

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/02/a209.jpg

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/02/a218.jpg W raporcie możemy przeczytać dodatkowo, że:

  W Polsce żyje od 50 000 do 80 000 Żydów. Trudno jest podać przybliżoną liczbę, ponieważ wielu z nich zmieniło nazwiska i wyznanie w trakcie wojny. Obecnie najwięcej Żydów, około 25 000, żyje we Wrocławiu, a przed wojną Warszawa i Łódź były największymi skupiskami tej ludności. Śląskie miasta Dzierżoniów i Wałbrzych są obecnie największymi skupiskami Żydów.
  Po śmierci Stalina, najbardziej odważni Żydzi w Polsce zaczęli załatwiać sobie emigracje do Palestyny i od 1954 roku kilka grup po 5 do 8 osób dostało zezwolenia na wyjazd przez Wiedeń-Rzym. Tym niemniej, polski rząd niechętnie udziela zezwoleń na emigrację, bo tak wielu z nich zajmuje wysokie stanowiska w rządzie, przemyśle i usługach zagranicznych, że nie byłoby możliwe zastąpić ich kompetentnym personelem. Co więcej, nie-komunistyczni Żydzi są uważani za bardziej lojalnych wobec władzy niż nie-komunistyczni Polacy. Lojalność bierze się z ich bardzo słabej pozycji jako mniejszość w Polsce.
  Kliknij:

  https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP80-00810A004700640006-7.pdf


  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/02/a207.jpg

  Za: http://wolnosc24.pl/2017/01/20/odtajniony-raport-cia-zydow-w-polskim-rzadzie-jest-tak-wielu-ze-nie-zezwala-sie-im-na-wyjazd-bo-nie-byloby-ich-kim-zastapic/
 • @Husky 19:55:40
  Polacy bogatsi od Norwegów i Szwedów?! – biliony euro leżą w polskiej ziemi.
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/06/a296.jpg
  Gdyby Polska rozpoczęła w najbliższym czasie, za kilka lat choćby, wydobycie skarbów, które są zgromadzone w naszej ziemi, tej okrojonej do rozmiarów zgrabnego Serduszka w Środku Europy, to okazałoby się, że dochód narodowy Polaków wzrósł nagle do takiego stopnia, iż pozostawiliśmy w tyle tak syte narody, jak Norwegowie czy Szwedzi. Czy tak bogaty kraj nie raziłby jednak kogoś za bardzo w oczy, błyszcząc niczym drogocenny Dyjamnet w samym Sercu Świata? Czy nie drażniłby za bardzo czyjegoś poczucia wyższości? Czy nie burzyłby przypadkiem „Nowego Ładu Światowego” tak ładnie „zapoczątkowanego” Wielką Czystką Etniczną Polaków przez Dwóch Ojców Założycieli Projektu Bolszoj Jewropy: Hitlera i Stalina w 1939 roku!?

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/06/a293-300x240.jpg


  Diament Koh-i-noor (Kos- i-Nur). Kos i Nur to ten dyjamąd, który według podań Słowian i Koszetyrskiej Windii (sanskryckiej, wedyjskiej Indii) Dwa Pra-Ptaki-Praojce (Bogowie Działu – Biały i Czarny) wyłowili z Prawód Wszechoecanu (Okołonasu) i podzieliwszy między siebie ustanowili Ład Świata: Welę-Prawię, Ziemię – Jawię i Niebo – Nawię.
  Polska zawsze była jednym z najbogatszych krajów Europy (Białego Lądu), ale i teraz mimo przycięcia jej granic przez ZSRR w 1945 roku w wyniku II Wojny Światowej wywołanej przez koalicję złożoną z Niemiec, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii i Francji jest nadal krajem niezwykle zasobnym, bo leżącym na całej tablicy Mendelejewa. Jest jednym z najbogatszych krajów – tyle tylko, że hipotetycznie. Tak się bowiem składa, że rządzący Polską od 25 lat politycy Okrągłego Stołu i Magdalenki (neokolonialne sługi potęg które rozpętały II Wojnę Światową) nie robią nic w kierunku uruchomienia tychże zasobów naturalnych, jakie leżą dosłownie pod naszymi nogami. W Polsce nie jest najciemniej pod latarnią tylko tam gdzie rzeczywiście jest ciemno – w umysłach polityków.

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/06/a294-300x225.jpg

  A ciemno tam jest, oj ciemno, rzeczywiście tak, że tylko „Ciemność widać”! Wolą kupować gaz z Rosji albo „budować” elektrownie wiatrowe jądrowe w interesie Niemiec i Francji zamiast wydobywać swój. Wolą zamknąć swoje kopalnie węgla w interesie świeżego powietrza w Niemczech i Francji oraz coraz wyższego bezrobocia w Polsce niż wydobywać go i obrabiać dzięki wysokim technologiom w sposób taki by nie szkodził środowisku. W ogóle niemalże nie dają środków na rozwój nauki która by pracowała nad technologiami wysokiej jakości przetwarzania węgla , gdyż wolą kupować węgiel z „przyjaznej” Polsce, jak zwykle od 200 lat Moskwy.

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/06/a295.jpg

  Eksperci, ludzie poważni i utytułowani w dziedzinach związanych z wydobyciem surowców, geologowie, cała krakowska AGH i Politechnika, wiedzą doskonale, że Polska posiada olbrzymie zasoby nie tylko węgla kamiennego i brunatnego, nie tylko ropy naftowej i gazu ziemnego, ale takie skarby jak miedź , srebro, uran, cynk, ołów, siarkę, nikiel czy tytan.
  Żaden z rządów przez 25 lat III RP nie zrobił nic aby uruchomić wydobycie tych surowców i uczynić Polskę krajem bogatym, potęgą surowcową, nie drugą Norwegią, Japonią, Irlandią, lecz po prostu Polską będącą wzorową ojczyzną Polaków – symbolem bogactwa i powodzenia dla świata, symbolem doskonałej organizacji i zarządzania, symbolem DOBROBYTU i sprawiedliwego podziału dóbr! „Polskie rządy” przez 25 lat nie zarządziły nawet INWENTARYZACJI BOGACTW NATURALNYCH POLSKI. Jakoś nie miały na ten cel pieniędzy. Miały oczywiście do dyspozycji wszystkie NASZE pieniądze (bo przecież oni innych nie mają), ale wydali je na co innego niż rozwój wydobycia skarbów jakie leżą pod naszymi stopami i mogłyby dać impuls rozwojowy polskiej gospodarce. Czy takie działanie mamy uznać za „przypadkowe przeoczenie” czy za zdradziecką politykę wobec własnego narodu?! Prezes KGHM Herbert Wirth (jakoś mało polsko mi brzmi jego nazwisko , ale nie czepiajmy się, choć wątpię by w Wielkiej Brytanii największym koncernem wydobywczym miedzi mógł zarządzać jakiś Kowalski) stwierdza: – Polska to bogaty kraj który nie wykorzystuje i nie docenia tego co ma. Jego słowa potwierdza naczelny geolog kraju Piotr Woźniak. Większość krajów UE posiada strategie surowcowe, bo jest dla nich oczywiste, że strategia surowcowa to podstawa gospodarki w ogóle, a szczególnie gospodarki energetycznej. Tymczasem w Polsce taka strategia nie istnieje od 25 lat. Jak można planować stawianie ścian, czyli rozwój innych dyscyplin gospodarki w Polsce, skoro nie zadbano nawet o posadowienie fundamentu pod tę budowlę? Czy takie stwierdzenie faktu nie wystarczyłoby w normalnym kraju do postawienia przed Trybunałem Stanu wszystkich rządów, które maczały palce w „zarządzaniu Polską” przez ten okres czasu? Czy były to rządy polskie? Czy były to w ogóle rządy, czy jakiś NIERZĄD?! Jak kraj, który nie ma zinwentaryzowanych zasobów geologicznych może się podłączać do jakichkolwiek ustaleń w dziedzinie polityki geoklimatycznej? Jakim prawem politycy różnych opcji podejmują decyzje w tej sprawie skoro brak im RACJONALNEJ Wiedzy na temat zasobów polskiej ziemi?

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/06/a297.jpg Nawet według najskromniejszych szacunków, bo badania geologiczne są grubo niedoinwestowane i prowadzone na skalę mikro, jak to zwykle w kraju kolonialnym, ale nawet według tego co już wiemy, Polska posiada w złożach udokumentowanych (mniej więcej zlokalizowanych ale nie nawierconych):

  ponad 2 biliony metrów sześciennych gazu ziemnego,

  650 miliardów ton ropy naftowej

  500 miliardów ton siarki

  100 miliardów ton tytanu

  74 miliardy ton węgla (kamiennego i brunatnego)

  50 milionów ton miedzi

  Poza tym udokumentowano złoża uranu, srebra, niklu, cynku, ołowiu. Nie wspominamy tutaj w ogóle o rudach żelaza, fosforytach czy soli kamiennej i potasowej.

  Szacowana wartość tych surowców wynosi 110 bilionów złotych. Gdyby uruchomiono tylko 1/10 tych udokumentowanych złóż to Polacy, każdy jeden obywatel tego kraju, byliby BOGATYMI LUDŹMI, bogatszymi niż Norwegowie i Szwedzi razem wzięci.

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/06/a298-300x240.jpg
  Nie potrzeba do tego nic poza decyzją polityczną i poszukaniem odpowiednich partnerów do biznesu wydobywczego. Chętnych na świecie nie brakuje. Wystarczy chcieć to uruchomić. Ale woli politycznej jakoś wszystkim dotychczasowym POSTKOLONIALNYM ELITOM POLITYCZNYM brak! Czy Polacy nadal będą się godzić na rujnowanie kopalń na Śląsku, zamykanie stoczni, rujnowanie zakładów przemysłowych i zaniechanie wydobycia polskiego uranu, srebra, żelaza, gazu, ropy, na dalszy wzrost bezrobocia i emigracji, na dalsze rządy zdrajców Narodu Polskiego, którzy zamiast rozwijać niszczą przemysł wydobywczy i przemysł polski w ogóle??? Jak długo można tolerować rządy czerwonej, różowej i czarnej hołoty, która okrada naród?! Takie zaniechanie, jakie opisaliśmy powyżej, jest rodzajem kradzieży, jest rodzajem złodziejstwa! Jest to kradzież szans rozwoju i kradzież możliwości dobrobytu kolejnych pokoleń Polaków, naszych dzieci i wnuków. Czy Polacy walną wreszcie pięścią w stół i przegonią tę złodziejską bandę?! Czy postawią wszystkie te DOTYCHCZASOWE „rządy polskie” przed Trybunałem Stanu i najnormalniej w świecie skierują tych nuworyszy, którzy pasą sobie brzuchy i nalewają gardła drogim alkoholem u „Sowy i Przyjaciół” za nasze – podatników – pieniądze, TAM GDZIE ICH MIEJSCE – DO KRYMINAŁU?!

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/06/a299.jpg
  Czy myślicie że na tej mapie zmieniło się coś od 2011 roku na lepsze? Owszem, w styczniu 2015 roku, nierząd Ewy Kopacz (PO-PSL) zaproponował by zamknąć Kopalnię Brzeszcze i by bezrobocie w powiecie oświęcimskim wzrosło do 25% oraz zaaprobowano de facto zamknięcie Huty Sendzimira w Krakowie (wygaszenie ostatniego pieca) przez co Kraków będzie miał bezrobocie 11%, jak wszystkie miejscowości dookoła. Ale to bezrobocie będzie takie wysokie tylko dokąd kolejnych 2,5 miliona Polaków wyjedzie zagranicę. Potem będzie można sobie podreperować statystyki i dalej wyniszczać Polskę powołując się na Rewolucję Solidarności w 1980 roku.

  Posłuchajcie, bo warto:


  https://youtu.be/Olg0vVokF7Y

  https://youtu.be/2g7j2XsDQq0

  Źródło: https://bialczynski.wordpress.com/2015/04/20/polacy-bogatsi-od-norwegow-i-szwedow-biliony-euro-leza-w-polskiej-ziemi/?fb_action_ids=760679294052664&fb_action_types=news.publishes&fb_ref=pub-video
 • @Husky 19:55:40
  Polskę czeka smutny los https://wolna-polska.pl/wiadomosci/polske-czeka-smutny-los-2013-07
 • @kula Lis 67 20:54:06
  1943r. - Fleischfarb , 1960r. - Światło , 2018r. - Węglarczyk .
  Ewolucja jednego nazwiska

  https://pbs.twimg.com/media/DjXc2aIXoAAoNFt.jpg
 • Ja odnoszę podobne wrażenie.
  Żydów w Polsce jest za dużo jeżeli prawdą ma być że Niemcy wymordowali niema wszystkich żydów w Polsce.
  Gdyby tak było to obecnie każdy Polak żydowskiego pochodzenia musiałby mieć historię "przeżycia" jego przodków pod okupacją Niemiecką.
  Możliwości przeżycia było kilka..
  Zmiana tożsamości i udawanie Polaka, ucieczka do ZSRR, ukrywanie się pośród Polaków...ucieczka z Europy.

  Sam odkrywam że wielu moich znajomych z dzieciństwa ma korzenie żydowskie i wychodzi mi że jakieś 10-15% (bardzo orientacyjny szacunek).
  W pracy zawodowej patrząc wstecz też widać mnóstwo ludzi z żydowskimi korzeniami. Po 89r od żydów we władzach wszelakich aż się zaroiło. A wszyscy to "obywatele Polscy".
  (tu ciekawe skojarzenie z nazwą "Platforma obywatelska", jak obywatelska to nie Polska w sensie narodowym i to widać w polityce PO...pro żydowskiej, proniemieckiej i pro ukraińskiej oraz anty polskiej)

  Moim zdaniem wyraźnie nie zgadza się oficjalny bilans zamordowanych żydów z ilością żydów z pozmienianymi nazwiskami w Polsce po wojnie.

  Moim zdaniem żydzi w Polsce podczas okupacji nagle zniknęli w dużej części.. pozostali głównie żydzi ortodoksyjni którym trudno było udawać Polaków. I tych naziści wymordowali.
  Reszta udawała skutecznie Polaków a pewnie i Niemców (jak rodzina Tuska). Kaszubi dostali z automatu obywatelstwo Niemieckie od Hitlera.

  Kiedyś to się wyprostuje ale dopiero po zlikwidowaniu globalnej mafii żydowskiej.
 • @ikulalibal 14:02:02
  Żydzi przemycili rozumowanie że każdy żyd który podczas okupacji "zniknął" został zamordowany przez Nazistów.
  W ten sposób statystycznie "zamordowali" tych co szybciutko zmienili tożsamość z żydowskiej na Polską.
  A takiej sztuczki próbowali chyba wszyscy żydzi w Polsce oprócz żydów ortodoksyjnych którzy nie znali Polskiego i mieli całkiem inny styl życia a więc byli łatwi do rozpoznania.
  Cała żydowska inteligencja i klasa średnia ufarbowała się skutecznie za Polaków.
  Po wojnie po doświadczeniach okupacji tylko niewielu wracało do starych nazwisk. Stąd dzisiaj bardzo długie listy "Polaków" na wysokich stołkach z żydowskimi korzeniami...(Michnik, Kwaśniewski, Balcerowicz, Bolek, ...i setki innych)

  "Rewolucja solidaruchów" to był w istocie żydowski zamach stanu z wykorzystaniem pożytecznych idiotów sterowanych z ambony sterowanej przez Watykan rządzony przez kolejnego ukorzenionego "polaka" czyli JPII).

  Takich prób żydowskiego zamachu stanu było więcej (1956, 1970. 1976, 1980...
  Wszystkie te zamachy tłumił Jaruzelski ... to wyjaśnia nienawiść żydów do Jaruzelskiego. Jaruzelski był prawdziwym Polskim patriotą i bohaterem który bronił Polski przed żydowską dominacją przez całe swoje życie.
  Nie obronił na skutek przewagi pożytecznych idiotów sterowanych przez ambonę przez globalną mafię żydowską.

  Piłsudski przy Jaruzelskim to żydowski pieszczoch...Piłsudski budował Polskę zależną całkowicie przez żydów (zależność gospodarcza która jak w USA prowadzi wprost do zależności politycznej).
  I dlatego Piłsudski dla rządzących solidaruchów czyli żydowskiej agentury jest "bohaterem" a tak Jaruzelski wręcz odwrotnie.
 • @Oscar 10:02:45
  "Rewolucja solidaruchów" to był w istocie żydowski zamach stanu z wykorzystaniem pożytecznych idiotów sterowanych z ambony sterowanej przez Watykan rządzony przez kolejnego ukorzenionego "polaka" czyli JPII)"

  >> dokładnie
 • @Husky 20:55:36
  Polecam wszystkie artykuły autora w temacie żydów

  http://www.polishclub.org/author/sbulza/
 • @Oscar 10:02:45
  28.06.1919 r. – zapomniana data. Powrót Polski na mapę Europy i świata.
  http://www.polishclub.org/2018/06/30/28-06-1919-r-zapomniana-data-powrot-polski-na-mape-europy-i-swiata/
 • @Husky 20:55:36
  Naród bez elity. (Część I.)


  http://www.polishclub.org/2017/07/30/narod-bez-elity-czesc/


  Naród bez elity. (Część II.)

  http://www.polishclub.org/2018/07/02/narod-bez-elity-czesc-ii/
 • Umowy Republikańskie
  600 tys. do 1 mln Żydów zostało ewakuowanych przez Stalina z terenów II RP po rozpoczęciu walk z Niemcami w 1941 r.
  Umowy Republikańskie dawały Żydom prawo do osiedlania się na terenie Polski po 1945 r. Większość Żydów w Polsce po 1945 r. stanowili właśnie przesiedlani zza wschodniej granicy komuniści - aparat partyjny. Byli sprawdzeni, więc im powierzano budowanie aparatu bezpieczeństwa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31