Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
8 postów 76 komentarzy

neon duch

Marx 8888 - ex-admin

Nasza kochana naiwność

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak się zastanawiałem czy się Wam nie przypomnieć no i doszedłem do tego że czemu nie :)

 

Postanowiliśmy zadać parę pytań i oszukać przy znajdowaniu na nie odpowiedzi. Damy wam ściągawkę.
Obecnie toczy się tzw. afera w KNF. Z drugiej strony jesteśmy bombardowani zewsząd informacjami, że żyjemy w zdrowej i progresywnej gospodarce kapitalistycznej. W związku z tym zapytamy się o parę prostych spraw.
1.       1. Jak powstał gigantyczny majątek pana Czarneckiego?
Super Expres pisze o nim cyt.: „Spokojny, zdystansowany, wyciszony, dobry i wnikliwy obserwator – mówi nam jego znajomy. - Bardzo ceni sobie prywatność”. No, ale tym się pieniędzy nie zarabia. Zobaczmy, więc pod podszewkę. Tajny współpracownik komunistycznej SB, jako TW Ernest, a następnie z wy­wia­du PRL, jako agent Ternes. To już coś tłumaczy. W IPN-ie są mikrofilmy z lat 1980-1982 z kopiami sześciu pokwitowań odbioru pieniędzy - poinformował o tym 15 lipca 2008 polskatimes.pl  ( https://polskatimes.pl/ipn-odnalazl-mikrofilmy-na-leszka-czarneckiego/ar/21693 ).  No, ale jak to było z biznesem? Pierwszym biznesem pana Czarneckiego była firma utworzona 1986 r. Przedsiębiorstwo Hydrotechniki i Inżynierii TAN zajmujące się pracami podwodnymi. Jak wynika z materiałów sprzęt do prowadzenia firmy pan Leszek dostał z jednostki milicji na specjalne życzenie SB. Firma musiała okazać się strzałem w dziesiątkę, bo już 1991 rok Czarnecki został twórcą i głównym udziałowcem działającego od 1991 Europejskiego Funduszu Leasingowego – pierwszej i największej firmy leasingowej w Polsce. Fundusz ten został sprzedany za 900 mln zł w 2001 roku. Czyli zaczynając od pożyczonych od milicji butli Czarnecki zarobił ciężką pracą i geniuszem w ciągu 15 lat prawie miliard. Wierzycie w to?
2.       2. Jak powstały miliardy Wejcherta i Waltera, czyli sławnej firmy ITI. Akurat to już dokładnie opisaliśmy (//anty-news.waw.pl/2018/05/19/walter-i-jego-tvn/ ). Faktem jest, że Wejchert współpracował z Wywiadem wojskowym jeszcze przed poznaniem Waltera, który z kolei był człowiekiem mocno popieranym przez KC PZPR. ITI powstało na zamówienie służb wojskowych i to one dostarczyły potrzebnych środków na rozwój firmy. Gdyby nie one TVN by dziś nie było. Czy wierzycie, że właściciel firmy import / eksport mającej trochę miejsca w dokach Irlandii i zbankrutowany reżyser telewizyjny stworzyli z niczego komercyjną telewizję w kilka lat?
3.       3. Następne imperium i następne pytanie. POLSAT i imperium pana Solorza. Tu tak jak w poprzednim przypadku sprawę już opisaliśmy wcześniej. ( //anty-news.waw.pl/2018/05/22/polsat-jego-wlasciciel-i-przyjaciele ). Tak jak w przypadku poprzednika pojawia się wątek Wywiadu Wojskowego, SB i na dodatek afery FOZZ. Czy wierzycie, że człowiek, który rok wcześniej miał ambicje by handlować nasionami i środkami owadobójczymi oraz używanymi samochodami tworzy w kilka lat imperium finansowe plasujące go wśród najbogatszych Polaków? Na dodatek w ciągu roku kupuje gazetę, otwiera pierwszą komercyjną telewizję w Polsce i nabywa firmę dysponującą emiterem satelitarnym?
4.       4. Zostaje nam wisienka na torcie. Imperium Kulczyka. Jak stwierdził sam doktor Jan on pierwszego miliona nie musiał kraść, ponieważ dostał go od ojca. A kim był Henryk Kulczyk, według dokumentów służb specjalnych PRL, został pozyskany do współpracy z SB w 1961 r., a w latach 70. przekazany na nieformalny kontakt Departamentu I MSW. Według dokumentów IPN Henryk Kulczyk przekazał służbom specjalnym PRL pisemne informacje m.in. na temat środowiska działających w Niemczech polskich przedsiębiorców. Służby specjalne PRL interesowały się także Janem Kulczykiem i jego siostrą Marią – sprawa o kryptonimie Kloda została zamknięta w 1989 r. przez Henryka Jasika, dyrektora I Departamentu. ( Źródło: //niezalezna.pl/19657-rodowod-szpiega ). Henryk Kulczyk, podczas wojny żołnierz AK, wyjechał do Berlina Zachodniego w 1956 roku. Tam założył firmę Aussenhandelsgesellschaft GmbH. Nie zerwał jak większość emigrantów kontaktów z krajem. Jego firma importowała z PRL grzyby, jagody i runo leśne. W epoce Gierka powstaje kilkadziesiąt polsko-niemieckich firm. Jednocześnie Departament II MSW rozpoczyna Operację Ren, czyli zabezpieczenie kontrwywiadowcze ich działalności - napisał Antoni Dudek, historyk z IPN. W latach 70. Henryk Kulczyk eksportuje z Niemiec do Polski maszyny rolnicze, a do Niemiec z Polski sprowadza płody rolne. Jest także przedstawicielem na Polskę amerykańskiego koncernu kontenerowego SEA-LAND. W Berlinie zakłada Klub Polonijnych Kupców i Przemysłowców BERPOL. Kieruje sekcją polską przy Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej. Dlaczego władze PRL pozwalają emigrantowi Henrykowi Kulczykowi na prowadzenie tak rozległych interesów w Polsce Ludowej? Po 1977 roku do Berlina przyjeżdża Jan Kulczyk. Zaczyna prowadzić interesy ojca ze wszystkimi ich plusami i minusami. Czy wierzycie, że imperium Kulczyka przeżyłoby okres transformacji bez odpowiedniego wsparcia? A może podzieliłoby los tysięcy innych zakładów w Polsce?
 
Takich przykładów można mnożyć. Oczywiście na potrzeby obecnej propagandy nazywa się te fakty teoriami spiskowymi niemającymi nic wspólnego z rzeczywistością. Gdzieś w mrokach czasu poległy pytania o to, jaki interes miał Kiszczak dostarczając papier i maszyny drukarskie Gazecie Wyborczej ( //anty-news.waw.pl/2018/05/31/gazeta-wyborcza-drugie-dno ).  Co stało się z pieniędzmi z Afery FOZZ. Nigdy nie wyjaśniono zarzuty z 8 minut, które zabiły Leppera ( //galeria.anty-media.eu/lepper-i-plan-morawieckiego/ ). Nigdy żaden rząd nie pociągnął do odpowiedzialności Lewandowskiego, Boniego i wielu innych.
 
Pozwolę, więc zakończyć jednym pytaniem.:
 

Na jakich podstawach opieracie swoją wiarę, że Polska jest rajem, w którym nie ma korupcji i lewych interesów? Przez 30 lat każdy, kto dochodził do władzy dbał przede wszystkim o interes swój i swoich politycznych pobratymców. Dlaczego właśnie teraz miałoby to się zmienić? Dlaczego wierzycie w to, że oligarchowie, którzy 30 lat bogacili się na lewych interesach nagle teraz przestaną to robić?

KOMENTARZE

 • Miło Cię widzieć
  Tak sobie pomyślałam, że może z okazji kolejnej afery się odezwiesz i znowu uchylisz rąbka tajemnic republiki magdalenkowej, choć poznawanie ich budzi odrazę i obrzydzenie. No ale cóż, prawda nie zawsze jest piękna, a wyglada mi na to, że piękna jest bardzo rzadko.

  Pozdrawiam z 5*
 • Czepiasz się...
  A może jest tak, że "Polak potrafi"? :))))
 • @Autor
  Tezą notki jest stwierdzenie, że wszystkie większe "pieniądze" powstały wsparciu służb.

  Czy aby autorze nie podpadasz pryncypałowi?
 • Autor
  Od 2,5 roku banki Czarneckiego nie płacą podatku bankowego. Pan Leszek zaoszczędził w ten sposób ok. 500 mln zł.
  Jak?
  Bo jego banki są w „planach naprawczych”, które w 2016 przyklepał KNF. Kiedy więc słyszę od LCz, GW i Giertycha, że PiS gnębi Czarneckiego, to ogarnia mnie śmiech
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:31:32
  Jak sobie można poradzić w kraju w którym nawet produkcja narkotyków jest nieopłacalna?
 • Człowieku, o czym ty piszesz?
  Wiadomo, kto jest LC.

  To ma się nijak do afery KNF.
  Po prostu szkoda czasu na czytanie rzeczy wiadomych powszechnie.
  GPW rujnuje ludzi, różne prowidenty, które zgodnie z prawem unijnym
  nie mają prawa działać, rujnują ludzi, bank przejmuje bank, afera taka, że rząd powinien upaść, a przynajmniej inwestować w luksusowe więzienia, a Pan powtarza jak papuga oczywistości.
  Płacą panu za to czy jak??

  Człowiek wyznaczony jako szef instytucji pilnującej pieniędzy Polaków nie tylko wymusza gigantyczną łapówkę, a są podstawy, że nie było to raz, tylko, że cały czas tak działało.
  Mało tego, frymarczy polskim państwowym i prywatnym majątkiem, a pan pisze o powiązaniach polskich miliarderów-kasjerów z dawnymi SS, jakby był w Polsce choć jeden rozsądny człowiek, który by o tym nie wiedział.
  Wszystko zaś dziwnie sprzęgnięte z ustawami w sejmie.

  Po prostu DNO.
  Co pan chcesz zrobić?
  Zakrzyczeć aferę, jakiej w Polsce jeszcze nie było?
  Nawet FOZ z nią się nie może równać.
  Afera Rywina, to przy tym PIKUŚ.
 • @AlexSailor 11:52:13
  Proszę - nie pij gdy chcesz coś napisać bo wychodzi bełkot i nie wiem o co Ci chodzi. Tak dla przykładu FOZZ co to jest Twój FOZ nie wiem. "Afera Rywina, to przy tym PIKUŚ" to wierny cytat z posła Szczerby. Zapłać mu teraz dywidendy a na przyszłość znajdź sobie proszę inteligentniejszego idola. Co najważniejsze - czytaj ( jeśli w ogóle ci się to udało) ze zrozumieniem.
  Ps/ Co do omamów dotyczących jakiegoś SS to ja już nie pomogę. Do tego potrzebny jest jakiś specjalista mogący wypisujący recepty.
  Ps//Cyt.: "Po prostu szkoda czasu na czytanie" - no i widzisz trzeba było nie czytać. Zaoszczędziłbyś relanium i mnie nie zawracał głowy.
 • @Lotna 04:30:47
  Też mi bardzo miło że mnie jeszcze pamiętasz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:16:52
  Masz racje Jarku :D ...wiem że Twoja wiara w to jest równie wielka jak moja :D
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:31:32
  Ja? Panie Krzysztofie ...gdzież bym śmiał
 • @Husky 09:21:32
  To nie chodzi o PiS, PO czy SLD. To jest system stworzony 30 lat temu w Magdalence.
 • @Marx 8888 13:14:23
  Nikt tego systemu nie wymyślił w Magdalence.
  Taki system od wielu wielu lat funkcjonuje w USA i na tzw zachodzie.
  To mafia żydowska w ten sposób lansuje swoich i pozwala im zarabiać gigantyczne majątki ..ale w zamian za wierność i lojalność.. i pewnie zawsze z hakami gdyby tej lojalności zabrakło.
  Ta lojalność ma się wyrażać tym że takie firmy, koncerny realizują programy które wspierają mafię czy to medialnie, czy to technologicznie...

  W USA takie firmy jak Microsoft, Google, Pejsbook.... nie przerodziły się nagle w wielkie koncerny... to mafia małe firemkami wylansowała na ogromne koncerny ...(głębokie państwo żydowskie (w tym służby specjalne) i sute zlecenia rządowe...które w szybkim tempie tuczą taką firemkę i robią z niej koncern).

  Tak się dzieje w USA na całym zdominowanym przez mafię żydowską zachodzie i taki system mafią wprowadziła w Polsce.
  W Magdalence tylko wdrażano narzucone z zewnątrz mechanizmy (grabież, bezrobocie, nowi oligarchowie.. podział rynku Polskiego..)
  Solidaruchy oraz KK z JPII na czele przynieśli Polsce nie wolność ale okupację żydowską, wrogie przejęcie, zdradę Narodowa na gigantyczną skalę... przy której taki Kukliński to mały nic nie znaczący pikuś.
 • @Oscar 13:46:14
  Gdyby nie te amerykańskie żydy to pisałbyś do nas w sposób taki jak dawniej indianie?
  Czy może pisałby na Berdyczow
  A może internet to twoje dzieło
 • @Husky 14:10:24
  Piękny obraz debilizmu.
  To argumenty na poziomie podwórkowego filozofa.

  Wynalazki nie rodzą się w głowach pojedynczych ludzi...to epoka i postęp cywilizacyjny powoduje że ludzie dokonuje kolejnych kroczków..w tym postępie.
  To cała piramida kolejnych wynalazków od zarania dziejów.
  Epoka tworzy przełomy w wielu miejscach na raz... te najlepsze (choć nie zawsze najlepsze) się upowszechniają..

  Sieci łączności zaczęto opracowywać od kiedy tylko wynaleziono prąd..i telegraf...a nawet w czasach "tam tamów"..

  Piękny przykład prymitywnego postrzegania rzeczywistości.
 • @Oscar 14:23:12
  Czyli i ty masz swój wkład w rozwój interntu
  O co ci loto
  A i żydy to wynalazek,choć nie zawsze najlepszy
 • @Oscar 14:23:12
  Wszystkim tym, którzy krytykują fakt, że rodzice pomagają dzieciom w karierze, pragnę przypomnieć, że Kazimierz Wielki był synem Władysława Łokietka.
 • @Husky 15:38:04
  W przypadku urzędów państwowych to się nazywa nepotyzm.
  W demokracji jest to przestępstwem.

  Rodzice, szwagry nie są obiektywni w ocenie swoich powinowatych...
  a demokracja wymaga by wybierać najlepszych a nie "szwagrów".

  W tym miejscu demokracja kłóci się z instynktem homo sapiens.
  W Polsce nie ma demokracji .. rządzi nepotyzm...

  Bolka syn równie głupi jak Bolek senatorem hehehe
  .. i wiele innych przykładów (wielka aktorka .. Buzek...)
  kutrde wszystkie przykłady koszerne.. samo tak wyszło.

  Zresztą w mafii obowiązują identyczne "tradycyjne" czyli konserwatywne zasady. (np. dziedziczenie posad...)
 • @Husky 09:17:22
  Czyli PiS popiera banksterow z rodowodem SB.
  Nieźle...
  Mnie to akurat nie dziwi, PiS to partia post bolszewicka.
 • @Husky 15:38:04
  Jaka szkoda, że Kaczelnik się nie rozmnaża.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:07:08
  Jarku wg mnie PiS to jakaś liberalna lewica. Do bolszewików bardziej pasuje .N i tym podobne stwory.
 • @Marx 8888 18:37:07
  Takie dywagacje nie mają wiekszego sensu. Oni wszyscy służą jednemu szatanowi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:45:47
  NIHIL NOVI SUB SOLE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31