Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4 posty 53 komentarze

Sorry ja to piszę tylko dla jaja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nijaki Oświat postanowił nauczyć blogerów jak zostać internetowymi biznesmenami.

 

  Ja się oczywiście na tym nie znam więc pozwolę sobie tylko na małe dywagacje. Po pierwsze - zrobienie z NEONA OLX lub Allegro na bazie Wordpress. Bardzo dobry pomysł. Wręcz świetny. Wordpress jest za friko a nakładka ( skórka) to realnie 80$ i już ci biznes śmiga. Do tego trzeba dodać tylko serwer dedykowany no bo przecież chcemy żeby był ruch w interesie. Taki serwer to minimum 500 złotych miesięcznie. Oczywiście nakładka (theme, skórka) jest w języku angielskim bo polski nie jest jeszcze taki popularny. Taki wynalazek trzeba przetłumaczyć. Można to zrobić samemu ale to odradzam. ( Największą przeszkodą są odmiany które my mamy a Anglicy nie). Tłumaczenie z automatu jest wykluczone bo wychodzą głupie teksty. Teraz po zainwestowaniu tysiaka albo więcej mamy już gotowy sklep internetowy. Żeby taki sklep działał potrzebne są puginy np. z różnymi metodami pokazywania produktu, metodami płatności itd. Ok za pluginy zapłacimy mało ...tak ok 30$ za sztukę a za ich przetłumaczenie parę tysięcy. No bo przecież sklep ma być prof. Teraz przystępujemy do szaty graficznej. No i modlimy się żeby jakiś debil zrobił nam logo, logo retina itd za frajer bo z reguły plastycy biorą duże pieniądze. Teraz wstawiamy towary bo przecież musimy czymś handlować. Nie chce mi się pisać o opisie towarów itd ale cenę na bank trzeba ustalić i wpisać no i dodać zdjęcia 20 tys. produktów. Pestka. Teraz pozostaje nam tylko przekonanie publiki że nasz sklep jest lepszy niż allegro i jedziemy ....powodzenia.

Co do robienia filmów. Też dobry pomysł. Bo przecież w internecie brak jest gadających głów filmowanych kamerką garbuskiem. YouTube jest pełne biznesmenów którzy bogacą się na kretyńskich filmikach robionych na tle domowej paprotki. A tak poważnie to ostatnio odkupiłem podstawowy sprzęt filmowy od firmy która szybko chciała zrobić kasę i się wywaliła. kOSZT - PO TANIOŚCI 20 TYS. No bo pożądna kamera to minimum koszt 5 tysięcy. Oświetlenie, sprzęt dzwiękowy, statywy itd też swoje kosztują. Ja tu nie piszę o profesjonalistach tylko o pół amatorach. Jeden z znajomych dość popularnych vlogerów powiedział mi kiedyś że jeśli filmujesz garbuskiem za 200 zł to jesteś leszczem i jako taki jesteś traktowany. To nie te czasy że ludzie byle czym robili byle co. Teraz jest wybór.

Dalej nie chce mi się już pisać. W każdym razie internetowych biznesmenów pozdrawiam i życzę im szybkich i dużych dochodów.

:))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Wszystko już było,
  ale jak już to trzeba brać przykład z ojca z miasta toruńskich pierników.
  Tylko zastanawia mnie ta dbałość o żydów i wódkę danielsa.

  https://nczas.com/wp-content/uploads/2018/02/jonny_daniels_ojciec_rydzyk-696x475.jpg

  https://kultura.onet.pl/wiadomosci/tadeusz-rydzyk-muzeum-pamiec-i-tozsamosc-nowy-projekt-tadeusza-rydzyka/nr5cfh2
 • @provincjal 09 16:06:47
  Aż człowieka skręca, jak się widzi takie zdjęcia i czyta artykuły takie jak ten zalinkowany z onetu. Husky tego typu artykuły przepisuje, a administracja je stawia na stronę główną - najwyraźniej kolejne Forum antyPolakow.
 • @Lotna 16:27:15
  Doczekamy , że ten wysłannik z doradcy - nadzorcy zostanie Premierem RP Polin.
 • @zadziwiony 18:10:39
  Wypluj te słowa!!
 • autor
  Pewna pani powiedziała – wiecie, sadzić to się nie opłaca. Nasiona są takie drogie.
  Mimo to dwóch młodych ludzi było odmiennego zdania. Posadzili trochę krzaczków malin jednorocznych ( taka odmiana co roku owocująca) dwa lata później w sezonie wstali rano raniusieńko z pomocą jednej młodej panienki zebrali 100 pojemniczków malinek i świeżutkie zawieźli na rynek i sprzedali po 10 zł. za pojemnik.
  Za siedem godzin pracy ( zbieranie i sprzedaż) wypadło im po 5 stów, dziewczynie zapłacili 50 zł resztę zatrzymali sobie. W piątek i sobotę znowu zbieranie i sprzedanie i tak aż do przymrozków.

  Podobno nie opłaca się bo nasiona i sadzonki takie drogie…

  A kamery takie drogie…tyż sie nie opłaca, nic się nie opłaca…

  Nijaki Oświat postanowił nauczyć blogerów jak zostać internetowymi biznesmenami., ...nie wie biedaczyna, że się nic nie opłaca, że się nie da nic zrobić….
  Bo źidy żondom, to się nie da?
  Ależ ja doskonale wiem, że się nie da ani zrobić ani nauczyć.
 • @Oświat 18:32:11
  Jesteś zaiste kapitalny. Rano ekspert od komputerów, później filmowiec całą gębą, następnie antykwariusz a teraz na dodatek ogrodnik. Zamiast tak cedzić to może napisz że jesteś ekspertem od wszystkiego i na wszystkim robisz świetny biznes ( i dlatego zamiast zarabiać kasę piszesz bajki dla naiwnych na NEONIE)
 • @Oświat 18:32:11
  "Nijaki Oświat postanowił nauczyć blogerów jak zostać internetowymi biznesmenami"
  - Pomiłuj Oświat. Internet Business - jak najbardziej jestem za, ale nie na Neon24. - To portal blogowy, który aspiruje do miana portalu wszystkich Polaków. A jeszcze nie tak dawno był tu NeOn24.ru. Wielu jeszcze nie wie, że pogoniono stąd Ruszkiewicza i dopiero od tego momentu jest szansa na normalność. Ale to długa droga i nie wiadomo, czy się uda przywrócić temu miejscu normalność. Skoncentrujmy się zatem nad charakterem polskim, patriotycznym i katolickim portalu, który przecież sam się nie wdroży.
 • @Mind Service 18:59:45
  Moim zdaniem niepotrzebnie podcinacie człowiekowi skrzydła. Niech działa.
  Co do tych kamerek, Marx..
  Nie uważam, to jest przeiwestowanie. Jeśli produkujesz coś co ludzie oglądają, to nie ma wielkiego znaczenia, szczególnie na początku, że nie masz studia pro. Możesz sobie potem nabyć z zysku, rozwijać się technicznie.
  Wielu popełnia ten błąd, że inwestują w sprzęciory, a potem może rodzina to ogląda, albo mówi że ogląda, no i klops.
  Tu też tak było, więc to nie jest teoria, tylko praktyka.
  Były wysoko oglądane materiały technicznie słabe, gdzie dochodziło do kuriozów, czyli np zaniku dźwięku, że nic słychać nie było. I ludzie oglądali tylko psioczyli, jak można tyle gadać o technikaliach i potem nagrywać dźwięk niepodpiętymi widłami.
  I były produkcje na profi sprzęcie, które pies z kulawą nogą olewał..

  A że są tacy, co kupili sobie japońskie graty i jak nie masz to mówią, że jesteś leszczem.. no cóż oni się zachowują, jak ci od najnowszych srajfonów. Śmiesznie, a w zasadzie agresywnie, zaczyna być i gówno się wylewa, gdy zaczynasz mieć lepszą oglądalność.
  Pingiel skacze i nawet maść na ból dupy, nie pomaga..
 • @Torin 20:10:48
  Jesteś strasznie dosłowny. Temat robienia z NEONU OLX zgasiłem szybko bo to moja bajka - informatyka. Jeśli chodzi o robienie filmów to tylko pasja więc nie będę przedstawiał siebie jako znawcę. Częściowo masz rację. Jak ktoś ma coś do powiedzenia / pokazania to nie jest mu potrzebny drogi sprzęt. No ale jest małe ale bo jeśli twierdzisz że zrobisz to samo sprzętem za 500 zł i profesjonalną lub półprofesjonalną kamerą to się z Tobą nie zgodzę. Weź dla przykładu mikrofon zewnętrzny. Bardzo praktyczna rzecz. Znajdź proszę kamerę z wyjściem na taki mikrofon za 500 zł. Możesz oczywiście użyć innego rejestratora dźwięku ale wtedy dochodzą Ci koszty zgrywania materiału. Po paru filmach koszty okazują się być takie same. Ale tu nie o to chodziło. Denerwują mnie ludzie którzy mają małą wiedzę w danym temacie i na dodatek wypuszczają innych na głęboką wodę. Tylko tyle i aż tyle.
 • @Marx 8888 21:42:04
  Rozumiem, ze cię nerwy szarpią bo wspomniałem o szablonach wordpress, profesjonalnych niedrogich nie do zbudowania dla miernych pseudo informatyków. A jesteś na tym samym poziomie to pokaż swoją robotę
  Co do kamer, ja o kamerach Sony w przedziale 3200 i 3500 i aparatów Sony od 1400 zł a ty o sprzęcie za 20 tyś albo za 500.
  Pokaż co nakręciłeś tym sprzętem za 20 tyś zł, niech podziwiamy.
 • @Marx 8888 21:42:04
  Trochę z innej beczki, bo ty mówiłeś o tym, że to tak, za paczkę fajek, się nie uda.
  Nie widzę tego połączenia, "platformy wyrażania"(nie wiem czy myśli, bo czasami raczej emocji, nie zapominając o wyrażaniu agitki), czyli obecnej formy portalu, z "internetową hurtownią" czegoś i w zasadzie wszystko jedno czego, bo tyle żeby się opchnęło i marża była, żeby plusowało.
  To chyba byty niezależne, przecież.
  Natomiast Oświat chciałby to jakoś łączyć.
  ?
  To jedyny sens chyba taki, żeby przechwycić ruch neona, na ruch tego internetowego kramika, ale mnie to sukcesem nie pachnie.

  To już lepszy pomysł, taki kramik wsobny, gdzie usługi, czy produkty oferują członkowie społeczności, ale to świeży pomysł nie jest, można powiedzieć, że już było. Po drugie ten sukces.. też problematyczny. Zdarzyć się może, ale równie dobrze - niespecjalnie.

  Czyli trzeba ciąć koszty i jeśli nawet wprowadzać, to przy pomocy dostępnych, dotychczasowych narzędzi i zasobów. Jeśli będzie ruch, można myśleć wtedy o inwestycjach. Taka ostrożność konieczna, uważam.

  Zupełnie inną kwestią jest produkcja medialna oczywiście, ale dalej jest tak z kosztami. Jak powiedziałeś - źre, nie źre. Wtedy można sypnąć pod sprzęty i pomyśleć co urządzić lepiej.
  Nie ma co wysłuchiwać baletnic, co na pantofelki narzekają.
  Jak grasz w siódmej lidze - FC Beztalencie Wąchock. Masz dwóch fanów, ojciec i somsiad tęczowy, to klub najków pozłacanych za pierdylion nie kupuje, bo nie ma za co i kontraktów reklamowych na jogurty nie ma i ubezpieczenia na nóżki za 10mln też nie.
  Najpierw zagraj na boisku, pokaż chociaż potencjał.

  A minimum tech, też się kalkuluje. Jeśli jest jak mówisz i bardziej się opyla, za kilka stów więcej z bolcem na micro, niż bez i się potem kitwasić z dźwiękiem, to tak, ale to policzalne przecież.

  Pozatym jest jeszcze opcja, jeśli zaczynasz i nie wiesz co z tego będzie. Będzie potencjał, czy będzie do szuflady, to warto rozważyć pożyczenie sprzętu, wynajęcie, i to też nie odlotowego, bo cię oczywiście szarpnie wtedy to wynajmowanie, po kieszeni.

  Tak sobie, leniwie, myślę..
 • @Oświat 22:07:06
  Przestaniesz ty się wreszcie licytować? Muszę ci coś dosadnie napisać? Wychodzisz z jakimiś kosmicznymi projektami i wszyscy mają ci wierzyć na słowo że to ma sens? To ty pokaż swoje ociągnięciami skoro artykuł z twoimi "propozycjami" dalej wisi na jedynce. Ja nic nie muszę udowadniać szczególnie że osoby które potrafią z uwagą czytać znają moje strony. Ci którzy byli w administracji NEONU za moich czasów mogą potwierdzić że zajmowałem się stroną techniczną. Np. może to zrobić właściciel. Zapytaj się go. Koniec tej dyskusji.
 • @Torin 22:13:06
  Trafne uwagi!! Ale chyba na dziś mam dość tematu.
 • @Lotna 16:27:15
  Nie admini , tylko Redaktor Naczelny . Ukłony :)))
 • @Marx 8888 22:32:12
  :))))) Salute .
 • @Repsol 23:47:13
  Witaj :))
 • Freedom
  Ja tylko gwoli przypomnienia zwracam uwagę na to, że na tutejszym portalu był kiedyś bardzo aktywny bloger, który pisał dużo notek, intensywnie dyskutował i brał udział w portalowych sporach, był tu dość znany, wielu go popierało, ale też wielu hejtowało - i on w pewnym momencie zmienił taktykę i stał się vlogerem, zaczął kręcić filmiki na jutjubie, gdzie zaczął mówić to, co tu pisał. I zarabia na tym wielokroć więcej niż Opara na Neonie – i finansowo, i społecznie. Więc można. Ale nie tu, nie z tą bandą nieudaczników i przygłupów, którzy tu szaleją. Tu jest kanał wspomnianego blogera/vlogera: https://www.youtube.com/user/podziemnaTV/
 • @GPS 01:43:34
  Mnie działalność p. Daniela czy np. Korwina kojarzy się z lekarzem , który z pobudek ideologicznych leczy za darmo, a dostatnio żyje dzięki aptece i zakładowi pogrzebowemu, których jest właścicielem.
  Nie uważasz tego za paradoks, że ludzie, którym mniej zależy na oglądaniu jakiegoś człowieka, niż jemu - by być oglądanym, płacą mu za spełnianie jego osobistych potrzeb. Czy to nie jest przykład świata , który stanął na głowie?
 • @Mariusz G. 11:42:58
  Nie, to jest bardzo mądre, słuszne i sprawiedliwe.
 • @Mariusz G. 11:42:58
  Nie będę robił xeroxa. U oświata odpowiedziałem na tą samą wypowiedź, naszego drogiego kolegi GPSa.

  Tu dodam tylko, że nie wiem czy to jest "bardzo mądre, słuszne i sprawiedliwe." Dla GPSa wszystko co jest januszowe jest "bardzo mądre, słuszne i sprawiedliwe."
  Wiem za to, że to przykład działania skutecznego. Freedom odniósł umiarkowany sukces. Czyli dobrze, prawda?
 • @Marx 8888
  Ja tylko w kwestii formalnej: piszesz, że piszesz tylko dla jaja.
  No i nie wiem - dla którego? Lewe, czy prawe.?

  Spać nie mogę z tych rozważań.
  A podobno, jak się źle wybierze, to później głowa boli.
 • @Torin 12:49:12
  Pytanie tylko, skąd wzięli zasadę, że to sprytniejszy zgarnia pulę , a nie np. silniejszy.
  Idziesz ulicą z portfelem wypchanym forsą z reklam, a tu podchodzi gościu, obija ci ryło i spokojnie odchodzi z forsą. Tyle, że nie jest to już forsa z reklam,a z fizycznej konfrontacji. W końcu kto ci zabronił pakować i chodzić na treningi karate (np.)
 • @Mariusz G. 23:20:42
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Jak to skąd? Przecież sprytniejsi doprowadzili do ustanowienia własnych reguł gry.

  Dlatego właśnie nie tylko rozbój, ale i uczciwa praca, nie popłaca.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031